Strona główna
Dlaczego opłaca się założyć sklep internetowy firmy meblarskiej?

Dlaczego opłaca się założyć sklep internetowy firmy meblarskiej?

27.04.2023

Dlaczego opłaca się założyć sklep internetowy firmy meblarskiej?

Zakupy online w Polsce to coraz częściej codzienność. Jak wynika z badań Gemius, internauci cenią sobie między innymi brak wymogu dojeżdżania do sklepu. Prowadzisz firmę z meblami, akcesoriami i dodatkami? Zleć stworzenie e-sklepu! Z naszego artykułu dowiesz się, czy firmowy sklep internetowy się opłaca. Sprawdź, z jakimi wiąże się zaletami.

Dlaczego opłaca się założyć e-sklep z meblami?

Nie wiesz, jak założyć własny sklep internetowy? Dowiedz się najpierw, jakie są zalety sprzedaży online. E-handel to w końcu opcja zarówno dla nowych przedsiębiorców, jak i doświadczonych firm. E-handel, czyli e-commerce to elektroniczny handel. Polega na sprzedaży produktów – a więc mebli czy usług. Zakupy online przeprowadza aż 77% badanych przez Gemius. Do czynników, które zachęcają do robienia zakupów w Internecie zaliczają się:

  • dostępność 24 h – 75% badanych,

  • brak wymogu jechania do sklepu – 74% badanych,

  • atrakcyjne ceny – 67% badanych.

Sklep WWW a niskie koszty prowadzenia działalności

Koszty operacyjne to jeden z najważniejszych czynników dla małych czy dużych firm. Działasz w branży mebli, akcesoriów i dodatków? Chcesz zmniejszyć swoje koszty? Zdecyduj się na sklep internetowy! Sprzedawaj produkty online. Bez drogich fizycznych lokalizacji! Dotrzyj do nowych klientów dzięki kampaniom marketingowym. Jest to lepsze rozwiązanie niż tradycyjne roznoszenie ulotek.

Dostępność do sklepu internetowego przez całą dobę i dostęp do nowych odbiorców

Sklepy e-commerce to również dobry sposób na zapewnienie potencjalnym klientom dostępu do produktów przez całą dobę i w każdy dzień. Pozwala to na przewagę nad sklepami meblarskimi. Funkcjonują one w odpowiednich ramach czasowych. Jak wynika z raportu Gemius, aż 75% internautów kupuje produkty w Internecie. Jest to w końcu wygodna opcja, przez co zakupy online są coraz popularniejsze. Dzięki sklepowi internetowemu nie będzie dla Ciebie granic. Twoją ofertę mebli będzie mógł obejrzeć każdy, kto ma dostęp do sieci. W ten sposób dotrzesz do klientów w całej Polsce, a nawet poza nią.

E-sklep a budowa relacji z odbiorcami

Sklep WWW będzie odnosił sukcesy tylko wtedy, gdy postawisz na dobre relacje z klientami. Aby ich zachęcić do zakupów, zapewnij im wysokiej jakości obsługę. Jeśli chcesz zapewnić internautom obsługę i odpowiedzi na najczęstsze pytania, zdecyduj się na opcję czatera na żywo z konsultantem firmy. Również formularze kontaktowe zbudują zaufanie wobec Twojej marki. Dzięki ankietom lepiej poznasz potrzeby swoich klientów. Umożliwi Ci to personalizację zamówień.

E-sklep: opcja wielokanałowej sprzedaży

Jeśli jesteś właścicielem firmy meblarskiej, możesz prowadzić sklep w 2 formach, a więc tradycyjnie stacjonarnie, jak i online. Poprawi to wskaźniki sprzedaży. Wystarczy, że wykorzystasz do tego różne kanały. Sprzedaż możesz przeprowadzać we własnym e-sklepie, na marketplace’ach czy portalach, gdzie dostępna jest opcja aukcji. Dzięki różnym kanałom z artykułami meblowymi poprawisz swoją pozycję w branży.

Branża e-commerce pozwala się rozwijać początkującym firmom meblarskim, jak i doświadczonym przedsiębiorcom o pewnej pozycji. Sklep internetowy stanowi pewnego rodzaju wizytówkę Twojego biznesu. Jeśli chcesz, aby była unikalna i dopasowana do oczekiwań Twoich potencjalnych klientów, zdecyduj się na usługi doradców internetowych.

Jak jeszcze można rozwijać swoją markę w Internecie?

Jeśli działasz w branży meblarskiej, z pewnością znajdziesz w sieci swoich odbiorców. Pomocne w promocji na rynku e-commerce będą takie kanały jak:

  • Facebook,

  • Google Ads,

  • remarketing,

  • Instagram,

  • YouTube.

Profile na Facebooku czy Instagramie pozwolą Ci dotrzeć ze swoim e-sklepem do szerokiej grupy odbiorców.